C Dili ile Programlama

Turgut Kalfaoğlu <turgut -at- kalfaoglu.com>
Ilk sürüm: 1990,  Son güncelleme: Nisan 2018
Not: Nette birçok sitede eski sürümleri olmasına karşın, en yeni sürümü daima www.kalfaoglu.com/c-dili dir.  Her hakkı mahfuzdur, izinsiz yayınlanamaz. (C)1990-2018 Turgut Kalfaoğlu
Bu kitap size faydalı olursa, lütfen yardımda bulunun:


C DILI KIMIN İÇİN?

C Dili son derece pratik, kullanışlı, ve size bilgisayara herşeyi yaptırabilmenizi sağlayan bir dildir. Dilerseniz basit dilerseniz komplike olarak kullanabilirsiniz.. Ancak, öğrenmesi çok basit bir dil degildir.  Biraz MS-DOS/Windows/Linux komut satırı bilmenizde de fayda var. C dilini öğrenmek için bilgisayar uzmanı  olmanız gerekmez.

NASIL C PROGRAMLAMA?

Bu kitapta konularin icine serpiştirilmiş örnekler bulacaksiniz. Örneği inceledikten sonra, derleyicinizle dosyayı derleyip, sonuçları incelemenizde ve "oynamanızda" fayda vardır. Yani önce derleyin, çalıştırın, "şunu şöyle yapsam ne olur" veya "şunu da ekleyeyim" diye kodu kurcalayınız. Çok eğitici olacaktır!

HANGİ DERLEYİCİ?

C Dilinde yazdığınız programları çalıştırabilmek için size bir derleyici gerekecek. Linux veya Windows için aşağıda farklı seçenekler sunuyorum. Bu kitaptaki örnekler, hemen her derleyici ile çalışacak şekilde yazılmıştır. İstediğinizi kullanabilirsiniz.

Birinci Konuya Başlayalım..

Barindırma: Kalfaoğlu İnternet Servisleri Ltd. Şti.