TTNET’ten Yenilik: Aciz Kullanım Uygulaması

Diyelim TTNET’in 4 ya da 8MB lik ADSL hizmetlerinden birini seçtiniz, heyecan içinde “artık herşeyi hızla indirebileceğim” diye hevesle bekliyorsunuz.

Sürpriz: Bir ayda 15GB’ı geçince TTNET sizin hat hızınızı 512K ya indirecek! Yani, sizin 8GB lık hat, 1/16 hızına inecek!

Buna Adil Kullanım Uygulaması diyorlar. Aslında “kusura bakmayın bizim altyapı kaldırmıyor, iş saatlerinde indirme hızınız zaten yerlerde sürünüyor, farkındayız. Bakın sizlere 25. portu da kapattırdık (herkes madur oldu), bir de mecburen dosya indirmelerinizi kısıtlayacağız, ki aynı altyapı ile daha çok ADSL satabilelim, altyapıyı iyileştirmemiz gerekmesin, karımız artsın.” diyorlar.

Yerseniz.

UPDATE: Türkcell’in aldığı SUPERONLINE da, TTNET’ten gelen baskı ve talimat üzerine (öyle diyorlar) “Limitsiz” paketlerini aniden “limitli” yaptı. Artık Superonline’dan “8 MB e kadar” paketindeyseniz, ayda 25GB trafik yaratırsanız (günde 1GB dan az), cezalandırılacaksınız. Ayda 10TL daha verirseniz, ayda 50GB indirebileceksiniz, ceza 50GB dan sonra başlayacak yani.

2 thoughts on “TTNET’ten Yenilik: Aciz Kullanım Uygulaması

  1. Turk telekom , turkcell ve benzeri tum telekominkasyon firmaları sözde ” SINIRSIZ ” uygulamaları ile halkı kandırıyor. Özellikle kampanyalı paketleri satın alana kadar size hiç birşey bahsetmiyorlar ancak aldıktan sonra kendiliğinden sorun ortaya çıktıktan sonra sorun otomatikman ortaya çıkmış oluyor. Ben bunu Turkcell’de yaşadım Iphone3G aldım sınrısız internet paketi yazıyordu , fakat sözleşmeyi okuyunca minnacık yazılarda 3gb indirme limiti , ondan sonraki kullanım bedelli yazıyordu. 3gb limiti olan bi şey nasıl olurda SINIRSIZ olur? Buna dur diyecek yada Tüketici haklarına şikayet edebilicek gönüllü bir avukat yokmu ?

  2. ttnete yenilik şart böyle giderse 2010 yılı ttnet için pek iyi geçeceği söylemez..valla bizim oraya kablonet gelmek üzere ilk beni kaybetçeği kesinnn..belki bu sesimizi duyarlarda ilgilenirler

Leave a Reply